"Tarapaty" w kinach od 15 września

15 września na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film „Tarapaty” – fabularny debiut w reżyserii Marty Karwowskiej.

„Tarapaty”

„Tarapaty” to nowy polski film przygodowy dla całej rodziny. 

Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Gdy zaczynają się wakacje, Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz – pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Obsada

W role głównych bohaterów Julki i Olka wcielili się Hanna Hryniewiecka i Jakub Janota-Bzowski. Na ekranie partnerują im m.in. Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska, Maria Maj, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Piotr Głowacki.

Kino familijne ze wsparciem PISF

Film „Tarapaty” jest fabularnym debiutem Marty Karwowskiej, która jest również autorką scenariusza. Zdjęcia zrealizował Kacper Fertacz. Autorem muzyki jest Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Producentem filmu jest Koi Studio a koproducentami DI Factory i Mazowiecki Fundusz Filmowy.

Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach nowego priorytetu wspierającego kino familijne

Film „Tarapaty” był rozwijany w ramach programu Films For Kids.Pro. 

Premiera kinowa 15 września

Film „Tarapaty” wszedł na ekrany kin 15 września 2017. Dystrybutorem obrazu jest Next Film. Specjalny pokaz przedpremierowy filmu odbył się w sierpniu podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, w sekcji przygotowanej przez Kino Dzieci. „Tarapaty” zostaną także pokazane w Konkursie Inne Spojrzenie na 42. FPFF w Gdyni.

Na podstawie materiałów dystrybutora

Paulina Bez

15.09.2017