Tender Metropolis - nabór

Trwa nabór do międzynarodowego projektu filmowego Tender Metropolis (Czułe Metropolie: Warszawa Berlin). Do 25 września można wysyłać scenariusze 10-minutowych filmów. Zgłoszenia dla członków ekip filmowych zostały przedłużone do wyczerpania miejsc.

Idea

„Tender Metropolis” to podróż filmowa pokazana poprzez doświadczenia i działania młodych filmowców, gdzie inspiracje szekspirowskie, mają stanowić rodzaj luster, wydobywających napięcia, rytmy i poetykę filmowych obrazów współczesnej Warszawy i Berlina.

Dla kogo?

Projekt skierowany jest do młodych scenarzystów i filmowców, którzy wezmą udział w całościowym procesie produkcji filmów krótkometrażowych uzupełnionym o wykłady i warsztaty prowadzone przez polskich i niemieckich twórców.

Konkurs scenariuszowy

Przedmiotem konkursu jest zgłoszenie scenariusza filmu krótkometrażowego trwającego nie dłużej niż 10 minut w języku angielskim. Akcja filmu musi toczyć się w Berlinie, bądź w Warszawie, lub w obu stolicach. W fabule filmu muszą być wykorzystane motywy z dzieł Szekspira, a praca nie może być już sfilmowana.

Międzynarodowe Jury wyłoni 12 finałowych scenariuszy, spośród których uczestnicy drugiej części projektu wybiorą te, które sfilmują. Twórcy tych dzieł otrzymają nagrodę w wysokości 1500 zł.

Termin nadsyłania prac: 25 września 2016.

Nabór filmowców

Organizatorzy poszukują reżyserów, operatorów, montażystów, producentów, aktorów, kostiumografów, scenografów. W projekcie weźmie udział 36 uczestników, którzy stworzą 3 ekipy filmowe, każda pracująca nad wybranym scenariuszem. Opiekunami artystycznymi grup będą zawodowi reżyserzy: Agnieszka Gomułka, Konrad Aksinowicz i Roman Przylipiak. Uczestnicy wezmą również udział w wykładach i spotkaniach w Warszawie i w Berlinie.

Termin nadsyłania aplikacji: 30.09.2016 (przedłużony do wyczerpania miejsc)

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.tendermetropolis.com.

  • organizatorzy: Art Prospects Foundation, Fundacja Inicjatyw Kulturalnych “Plaster”
  • współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa
  • partnerzy: Interkulturelles Theater Zentrum w Berlinie, British Council Shakespeare Lives, High Resolution Equipment, Służewski Dom Kultury

Kontakt:

Informacja prasowa

14.09.2016