"The Game" Marcina Jańca nagrodzone za Oceanem

Dwie nagrody: Best of Show kalifornijskiego Indie Fest oraz Rising Star Award, przyznawana przez jury Canada International Film Festival, trafiły w ostatnich dniach do rąk Marcina Jańca – reżysera animacji 3D „The Game”.

Dwie nagrody za Oceanem

Ostatni tydzień przyniósł „The Game” aż dwie nagrody. Jego unikalny, mięsisty przekaz połączony z wysokiej jakości animacją został doceniony przez Indie Fest – kalifornijskie święto niezależnego filmu – gdzie obrazowi Jańca przyznano jedną ze statuetek Best of Show. Nagrody Indie Fest przyznawane są kwartalnie. Trafiają do rąk twórców, którzy w opinii jurorów wykazują się wyjątkowym kunsztem i kreatywnością.

 

Jeden z najważniejszych kanadyjskich festiwali – Canada International Film Festival – rozpocznie się dopiero 31 marca, ale już teraz jury przyznało Rising Star Awards. „The Game” znalazło się wśród dziesięciu animacji, które otrzymają statuetki w tej kategorii. Zwycięzcy zostali wytypowani spośród kilkuset filmów nadesłanych z ponad 30 krajów.

Szanse na kolejne nagrody

Animacja Marcina Jańca dopiero rozpoczęła swoją podróż po międzynarodowych festiwalach. W najbliższych miesiącach wystartuje w konkursach m. in. w Waszyngtonie, Cleveland, Bostonie, Stuttgarcie, Palm Beach. Europejska premiera „The Game” będzie miała miejsce w marcu, w Paryżu podczas ÉCU: The European Independent Film Festival. Dzieło Jańca będzie jednym z tytułów prezentowanych podczas otwarcia Festiwalu.

The Game

to opowieść o szachowym pojedynku, toczącym się w świecie pomiędzy życiem i śmiercią. Stawką w nim jest to co najcenniejsze: przepustka do życia, a sędzią ktoś, kogo nikt z nas nie chciałby spotkać…

 

„The Game” jest podwójnym debiutem – reżyserskim i producenckim. Film wyprodukowali: firma Badi Badi f/x Studio, do tej pory znana w branży filmowej głównie ze swoich działań postprodukcyjnych, Marcin Janiec i Studio Spot.

Więcej informacji o filmie: www.marcinjaniec.com, www.badibadi.com.

Szczegóły na temat festiwali: www.canadafilmfestival.com, www.theindiefest.com.

 

Informacja prasowa

27.02.2012