„The War Has Ended” wygrywa Berlinale Co-Production Market

Eurimages Co-Production Development Award dla najlepszego projektu prezentowanego na Berlinale Co-Production Market trafiła do twórców „The War Has Ended” (reż. Hagar Ben Asher), którego producentem większościowym jest Madants (Polska), a koproducentami Match Factory Productions (Niemcy) oraz Transfax (Izrael). Projekt otrzymał również ARTE International Prize.

Dwie nagrody dla „The War Has Ended”

„The War Has Ended” był jednym z 21 projektów prezentowanych na berlińskich markecie. Eurimages Co-Production Development Award przyznało jury w składzie Csaba Bereczki (reprezentant Eurimages) oraz Doreen Boonekamp (szefowa Holenderskiego Funduszu Filmowego). Nagroda w wysokości 20 tysięcy euro jest ufundowanym przez Eurimages grantem na rozwój projektu.

„The War Has Ended” otrzymał również ARTE International Prize w wysokości 6 tysięcy euro dla artystycznie wyróżniającego się projektu prezentowanego na Berlinale Co-Production Market.

Projekt „The War Has Ended” izraelskiej reżyserki Hagar Ben-Asher otrzymał w lutym 2017 roku dofinansowanie na development z Polsko-Niemieckiego Funduszu Filmowego. Podczas Polish Days 2017 odbył się pitching „The War Has Ended”, twórcy zdobyli nagrodę ufundowaną przez ColorOffOn, a polska producentka prezentująca projekt, Beata Rzeźniczek z firmy Madants, otrzymała stypendium EAVE.

„The War Has Ended” to historia młodziutkiej Lilly, która tuż po II wojnie światowej towarzyszy tajemniczemu lalkarzowi w poszukiwaniach jego zaginionego synka.

Berlinale Co-Production Market

to niepowtarzalna okazja dla producentów do zaprezentowania swojego projektu i nawiązania kontaktów biznesowych. W targach co roku bierze udział około 550 międzynarodowych producentów, agentów sprzedaży, dystrybutorów, przedstawicieli funduszy filmowych i nadawców.


19.02.2018