Transatlantyk czeka na kompozytorów

11 lipca ruszają zapisy na Transatlantyk Film Music Competition. Na oryginalne ścieżki dźwiękowe stworzone do filmów, które można pobrać ze strony internetowej festiwalu organizatorzy czekają do 31 lipca. Jednocześnie trwają zgłoszenia na Transatlantyk Instant Composition Contest.

Konkursowy Transatlantyk

Podobnie jak w latach ubiegłych Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk 2015 w Poznaniu zaprasza młodych kompozytorów z całego świata do sprawdzenia swoich umiejętności w dwóch konkursach muzyki filmowej: Transatlantyk Film Music Competition oraz Transatlantyk Instant Composition Contest.

Transatlantyk Film Music Competition

Konkurs polega na skomponowaniu muzyki do dwóch krótkich filmów wybranych przez organizatorów. Filmy opublikowane są na stronie festiwalu. Z nadesłanych do dnia 31 lipca 2015 kompozycji, członkowie jury wyłonią finalistów, którzy zostaną zaproszeni na odbywający się 13 sierpnia 2015 w Poznaniu finał.

Do wygrania są:

  • tytuł Transatlantyk Young Composer 2015 oraz pierwsza nagroda w wysokości 20 000 złotych,
  • druga nagroda w wysokości 7 500 złotych,
  • trzecia nagroda w wysokości 2 500 złotych.

Transatlantyk Instant Composition Contest

Z kolei konkurs symultaniczny kompozycji i improwizacji synchronicznej do obrazu na fortepianie zgłoszenia należy przesłać do 3 sierpnia. Pierwszy etap przesłuchań odbędzie się 12 sierpnia, a finał dzień później. Kompozytorzy zobaczą krótki materiał filmowy, po czym na scenie, na oczach widzów, będą musieli stworzyć połączony z obrazem utwór fortepianowy. Tworzone instynktownie i na żywo improwizacje oceni jury.

Do wygrania są:

  • tytuł Transatlantyk Instant Composer 2015 oraz pierwsza nagroda w wysokości 15 000 złotych,
  • druga nagroda w wysokości 7 500 złotych,
  • trzecia nagroda w wysokości 2 500 złotych.

Nagrody w obu konkursach zostaną wręczone 14 sierpnia, podczas uroczystej gali zamknięcia festiwalu.

Więcej informacji: transatlantyk.org/pl.

10.07.2015