Transatlantyk - nabór filmów krótkometrażowych

Już po raz drugi Transatlantyk Festival zaprasza młodych filmowców z Polski do udziału w konkursie krótkich metraży. Zgłoszenia można przysyłać do 24 marca. Filmy oceni międzynarodowe jury, a w puli nagród znalazły się łącznie 22 tysiące złotych.

Do udziału w konkursie uprawnione są wszystkie produkcje zrealizowane po 1 stycznia 2016 roku, których długość nie przekracza 30 minut. Międzynarodowe jury przyzna uczestnikom trzy nagrody. Laureat pierwszego miejsca otrzyma Statuetkę Złotej Arki autorstwa Adama Myjaka i 10000 złotych, a zdobywcy dwóch kolejnych nagród – odpowiednio 7000 i 5000 złotych.

Fabuła, animacja, dokument i kino eksperymentalne

„Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich twórców kina krótkometrażowego, zarówno fabuł, jak i animacji, dokumentów czy filmów eksperymentalnych”– mówi Joanna Łapińska, dyrektor programowa festiwalu. „Niezwykle ważne jest dla nas to, by młodzi reżyserzy traktowali prezentację swoich filmów na Transatlantyku jako naturalny krok na pierwszym etapie swojego życia zawodowego. Chcemy wyławiać utalentowanych autorów z całej Polski i zapraszać ich w lipcu do Łodzi, gdzie – być może po raz pierwszy – będą się mogli spotkać z większą publicznością”.

Filmy konkursowe w formie linków do serwisów YouTube albo Vimeo można przesyłać organizatorom na adres entry@transatlantyk.org lub tradycyjną drogą na płycie DVD, na adres festiwalowego biura (Transatlantyk Festival, Plac Wolności 5, 91-415 Łódź).

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca 2017 roku

Laureatem pierwszej edycji konkursu, zorganizowanej na Transatlantyku w ubiegłym roku, został „Dokument” w reżyserii Marcina Podolca, który w tej chwili ma już na koncie kilkanaście różnych nagród. Wszystkie tegoroczne filmy konkursowe będzie można obejrzeć podczas najbliższej edycji festiwalu w Łodzi w dniach 14-21 lipca. Nagroda zostanie wręczona podczas Gali Zamknięcia festiwalu, na której widzowie dowiedzą się także, kto otrzymał Złotą Arkę dla najlepszego filmu pełnometrażowego.

Źródło informacji: www.transatlantyk.org.

07.02.2017