„Trauma” w programie SeriesLab 2017

Miłosz Sakowski i Marcin Kubawski wraz z kreatywnymi producentami Anną Kępińską i Maciejem Kubickim wezmą udział w programie SeriesLab 2017 w ramach Series Mania.

Serial polskich twórców z szansami na poważną międzynarodową koprodukcję

Projekt thrillera młodzieżowego „Trauma” Miłosza Sakowskiego i Marcina Kubawskiego we współpracy z firmą Telemark jako jedyny polski serial zakwalifikował się do międzynarodowego programu developmentowego SeriesLab 2017 prowadzonego przez prestiżowe Torino Film Lab. Jego finałem będzie prezentacja projektu na największym festiwalu seriali TV w Europie – Series Mania w Paryżu.

„Trauma”

„Trauma” to historia nastoletniej Alicji, która znika w niewyjaśnionych okolicznościach podczas imprezy halloweenowej. Rok później, kiedy wszyscy uznali dziewczynę za zmarłą, a jej oprawca został osądzony, ta nieoczekiwanie wraca… Alicja jednak nie pamięta, co działo się z nią przez ostatni rok. Jej powrót nie zamyka sprawy, ale otwiera najtrudniejsze dla Alicji i środowiska lokalnej młodzieży pytania.

„Zależało nam, aby opowiedzieć historię o dorastaniu i decyzjach, które kształtują nasze przyszłe życie” – mówią twórcy Marcin Kubawski i Miłosz Sakowski. – „Chcieliśmy jednak zrobić to inaczej… w gatunkowej formie thrillera”.

„Trauma” przeszła wieloetapową selekcję pośród projektów zgłoszonych z całego świata. Teraz rozwijana będzie pod okiem konsultantów TorinoFilmLab podczas trzech sesji warsztatowych we Włoszech, Hiszpanii i Francji, by w kwietniu twórcy mogli zaprezentować projekt przed najważniejszymi producentami i dystrybutorami z Europy podczas Series Mania Co-Production Forum w Paryżu.

Twórcy

Producentami kreatywnymi „Traumy” są Anna Kępińska i Maciej Kubicki z firmy Telemark, którzy mają w swoim dorobku development i realizację seriali premium dla różnych nadawców (między innymi trzy sezony „Bez tajemnic” oraz dwa sezony thrillera „Pakt” dla HBO Polska).

Marcin Kubawski i Miłosz Sakowski to duet scenariuszowo-reżyserski. Na swoim koncie mają wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą krótkometrażowy film „Dzień Babci” (akredytowany, by ubiegać się o nominację do Oscara 2018) oraz scenariusze do drugiego sezonu serialu „Pakt”.

Informacja prasowa

16.12.2016