Trwa Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych

17 listopada w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym rozpoczęło się 9. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego. Potrwa do 21 listopada.

Organizatorzy Forum zakwalifikowali do tegorocznego Konkursu Głównego 29 niezależnych produkcji (filmy m.in. z Polski, Niemiec, Hiszpanii oraz Portugalii). Etiudy studenckie, profesjonalne filmy pełnometrażowe i produkcje całkowicie amatorskie ocenia przez trzyosobowe jury, w skład którego wchodzą: reżyserka i scenarzystka Magdalena Łazarkiewicz, operator filmowy Andrzej Wolf oraz redaktor naczelny serwisu Stopklatka Krzysztof Spór.

 

Podczas festiwalu odbywają się także pokazy filmów nominowanych do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Offowa Akademia Filmowa, składająca się z filmowców, dziennikarzy i producentów, dokona podsumowania dorobku polskiego offu i wyłoni najzdolniejszych artystów i najlepsze filmy powstałe w ostatnim roku.

Forum uświetnią też koncerty awangardowych zespołów muzycznych. Jeden z nich to dr Misio: 20 listopada będzie można posłuchać zespołu Arkadiusza Jakubika. Debiut reżyserski tego artysty, „Prosta Historia o Miłości” odnosi sukcesy festiwalowe od maja tego roku. Film wejdzie do kin 19 listopada.

18.11.2010