Trwa nabór do programu Dok Pro

Do 31 sierpnia Szkoła Wajdy prowadzi nabór do programu Dok Pro. Uczestnicy będą mieli szansę zrealizować swój pomysł na film dokumentalny.

Dla kogo?

Głównymi adresatami programu są absolwenci szkół filmowych. Zgłaszać mogą się również aktorzy, dziennikarze, fotografowie. Jedynym warunkiem jest posiadanie doświadczenia związanego z realizacją filmów.

Dok Pro – program

Program podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym realizowane są krótkie etiudy na zadany temat. W drugim odbywa się development wszystkich projektów. Sesje mają charakter dialogu: uczestnicy i tutorzy wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla konkretnych projektów filmowych na każdym etapie – od dokumentacji i developmentu, aż po postprodukcję. Trzy najbardziej zaawansowane projekty zostaną wyprodukowane przez Szkołę Wajdy.

Rekrutacja

Aby wziąć udział w rekrutacji należy do 31 sierpnia dostarczyć stosowne dokumenty, których wykaz znajduje się tutaj. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się na przełomie września i października.

O programie dokumentalnym

Dotychczas w programie wzięło udział blisko 100 uczestników. Zrealizowano około 70 krótkich etiud i wyprodukowano 30 filmów. Obrazy zrealizowane w ramach poprzednich edycji Dok Pro były pokazywane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Berlinale, w Karlowych Warach czy DOKLeipzig.

 

Więcej informacji: www.wajdaschool.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

14.08.2014