Trwa nabór do Szkoły Wajdy

Trwa nabór do Szkoły Wajdy na rok szkolny 2014/2015. Chętni mogą aplikować do udziału w programach: scenariuszowym Script, fabularnym Studio Prób, dokumentalnym Dok Pro oraz Programie dla Kreatywnych Producentów.

Script – prosta droga do kina

W tym roku odbędzie się 3. edycja programu scenariuszowego Script. W programie zaplanowana jest praca nad rozwojem scenariusza pod okiem takich scenarzystów i reżyserów, jak: Denijal Hasanovic, Maciej Sobieszczański, Leszek Dawid i Sławomir Fabicki. Uczestnicy programu będą brali udział w warsztatach z innymi programami w Szkole Wajdy.

 

Nabór do programu Script trwa do 30 września 2014. Więcej informacji o rekrutacji na stronie: www.wajdaschool.pl/pl/program/script/rekrutacja.

Studio Prób – nakręć film fabularny

Program fabularny Szkoły Wajdy stwarza okazję pracy nad zgłoszonymi przez uczestników projektami filmowymi pod okiem uznanych na świecie twórców. W programie nacisk kładziony jest na praktykę, a uczestnicy mogą liczyć na indywidualny tok studiów oraz realizację dwóch scen ze scenariusza. Zajęcia prowadzą m.in. Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Paweł Pawlikowski, Joanna Krauze i Maciej Sobieszczański.

 

Nabór do programu Studio Prób trwa do 30 września 2014. Więcej informacji na stronie: www.wajdaschool.pl/pl/program/fabularny/rekrutacja.

Dok Pro – zrób film dokumentalny

W ramach tego programu rozwijane są projekty uczestników oraz wyprodukowane zostaną trzy filmy. Praca oparta jest na dialogu i wspólnym znajdywaniu najlepszych rozwiązań i zastosowań od dokumentacji, aż po postprodukcję. Zajęcia prowadzą docenieni dokumentaliści: Marcel Łoziński, Jacek Bławut, Vita Żelakeviciute.

 

Nabór do programu Dok Pro trwa do 31 sierpnia 2014. Szczegóły tutaj: www.wajdaschool.pl/pl/program/dokumentalny/rekrutacja

Program dla Kreatywnych Producentów

Program dla Kreatywnych Producentów powstał z myślą o osobach, które łączą w sobie talenty organizacyjne i pasję opowiadania historii. Program prowadzony jest w języku polskim i angielskim. Zajęcia poprowadzą: Andrzej Mellin, Anna Wydra, Ole Ostergaard-Wendorf, Katarzyna Ślesicka i Jan Naszewski.

 

Nabór do Programu dla Kreatywnych Producentów trwa do 30 września 2014. Szczegóły na stronie: www.wajdaschool.pl/pl/program/program-producencki/rekrutacja

 

Na podstawie informacji prasowej

30.06.2014