Trwa nabór filmów do Europejskich Nagród Filmowych

Tylko do 22 maja do godz. 12.00 można zgłaszać filmy fabularne i dokumentalne do Europejskich Nagród Filmowych. Polski Instytut Sztuki Filmowej ma możliwość zarekomendowania wybranych tytułów do rozpatrzenia przez Europejską Akademię Filmową. 33. gala przyznania nagród jest planowana na 12 grudnia w Reykjavíku w Islandii.

Filmy kwalifikujące się do Europejskiej Nagrody Filmowej 2020 muszą być zrealizowane przez europejskiego reżysera – co w znaczeniu Europejskiej Akademii Filmowej oznacza Europę geograficzną, zarówno UE, jak i spoza UE, obejmując Izrael i Palestynę i mieć pierwszy oficjalny pokaz na festiwalu lub w kinie między 1 czerwca 2019 a 31 maja 2020. Jeśli filmy miały planowaną premierę do 31 maja 2020 r., ale nie mogła się odbyć z powodu pandemii, to wówczas będą brane pod uwagę pod warunkiem, że będą miały premierę kinową lub online przed końcem listopada 2020 roku.

Ponadto uczestniczące filmy pełnometrażowe powinny spełniać co najmniej jedno z następujących kryteriów: zostały nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych (dla filmów fabularnych i dla filmów dokumentalnych); zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych; były wyświetlane w kinach (w przypadku filmów fabularnych przez co najmniej siedem kolejnych dni) w co najmniej trzech krajach lub sprzedane do dystrybucji kinowej z zachowaniem wymienionych warunków. Więcej informacji na temat Europejskiej Akademii Filmowej i Europejskich Nagród Filmowych na stronie internetowej EFA.

Zgłoszenia zawierające następujące informacje w języku angielskim:

FEATURE FILM
film title:
name of director:
production company:
e-mail:

DOCUMENTARY
film title:
name of director:
production company:

e-mail: oraz Synopsis należy przesłać do 24 maja 2020 do godziny 12:00 na adres: agnieszka.kazubek@pisf.pl

18.05.2020