Trwa nabór filmów do konkursu VII edycji Quest Europe

Do 15 maja można zgłosić film do konkursu VII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego Quest Europe, który odbędzie się w terminie 15 lipca – 28 sierpnia 2011.

 

MFKA Quest Europe jest imprezą przeznaczoną dla wszystkich filmowców tworzących autorskie kino artystyczne. Festiwal ma charakter otwarty i skierowany jest do twórców z całego świata.

Do udziału w festiwalu mogą być dopuszczone filmy fabularne i dokumentalne o czasie trwania od 5 do 60 minut, zrealizowane dowolną techniką, zapisane w formacie DVD. Do każdego zgłoszenia wymagana jest kopia (cały film lub około pięciominutowy fragment zapisany na taśmie mini dv lub w formacie avi na płycie DVD).

Pokaz filmów konkursowych odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia w zielonogórskim kinie Nysa. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć również filmy z kilkudziesięciu krajów świata nagradzane na partnerskich festiwalach. Odbędą się także spotkania z ludźmi filmu, debaty, wystawy, warsztaty, koncerty, spektakle teatralne oraz pokaz mody filmowej.

 

Więcej informacji na temat festiwalu, a także regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie: www.quest-europe.eu.

04.04.2011