Trwa nabór filmów do programu konkursowego Short Waves Festival

12. edycja Short Waves Festival odbędzie się w dniach 17-22 marca 2020 roku w Poznaniu. Do 30 listopada organizatorzy czekają na zgłoszenia filmów do programu konkursowego.

Filmy można zgłaszać do czterech kategorii:

  • Konkurs Międzynarodowy
  • Konkurs Polski
  • Dances with Camera
  • Urban View

Konkurs Międzynarodowy

W Konkursie Międzynarodowym pokazane zostaną najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 30 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który zachwyci publiczność świeżym spojrzeniem na współczesne kino oraz autorskim językiem filmowym.

Konkurs Polski

Konkurs Polski przeznaczony jest wyłącznie dla filmów wyprodukowanych w Polsce, trwających do 30 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Konkurs ma na celu zaprezentowanie panoramy najnowszych krótkich form filmowych, widzianej okiem polskich twórców i tym samym, poprzez prezentację na festiwalu, otwarcie im drogi do międzynarodowej kariery.

Dances with Camera

Dances with Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Urban View

Urban View to międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką i designem rozumianych zarówno jako dziedziny sztuki, jak i ich aspekty społeczne, kulturowe bądź ekonomiczne. Budynek, ulica, park czy obiekt nie mogą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz muszą pełnić kluczową dla filmu rolę. Do konkursu Urban View dopuszczone są formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.

Do udziału w konkursie można zgłaszać filmy krótkometrażowe powstałe po 30 czerwca 2018 roku, nie przekraczające 30 minut, gatunek i temat filmu nie podlega ograniczeniom.

Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, a dodatkowo przyznana zostanie nagroda publiczności, o której zdecydują widzowie zgromadzeni na pokazach konkursowych.

Zgłoszenia filmów do konkursu Dances with Camera przyjmowane są wyłącznie przez portal FilmFreeway: https://filmfreeway.com/ShortWavesFestival

Do 30 września 2019 istnieje możliwość zgłoszenia filmu z niższą opłatą (Early Bird Fee)

Nabór filmów potrwa do 30 listopada 2019 roku.

Zgłaszający, których filmy zostaną zakwalifikowane do Konkursu, otrzymają informację w sposób bezpośredni (telefonicznie lub mailowo) do 10 stycznia 2020.

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie: www.shortwaves.pl

Informacja prasowa


23.09.2019