Trwa nabór filmów na 14. edycję MFF Żydowskie Motywy

15 stycznia 2018 roku upływa termin zgłoszeń filmów na 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-27 maja 2018 roku w warszawskim kinie Muranów.

Festiwal Żydowskie Motywy od 2004 roku przybliża polskim widzom fascynującą, współczesną żydowską kulturę, pielęgnuje pamięć o wspólnej przeszłości Polaków i Żydów oraz promuje idee tolerancji i kulturowej otwartości poprzez uniwersalny język sztuki filmowej.

W ramach festiwalu prezentowanych jest kilkadziesiąt filmów fabularnych, dokumentalnych oraz krótkich metraży z całego świata, a projekcjom towarzyszą spotkania z autorami filmów i tematyczne debaty.

Nabór do 15 stycznia

W naborze mogą wziąć udział filmy fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe i animowane o tematyce żydowskiej, które zostały zrealizowane nie wcześniej niż w 2016 roku. Zgłoszenia filmów do rozpatrzenia przez komisję selekcyjną będą przyjmowane tylko na płytach DVD lub w wersji online do 15 stycznia 2018 roku.

Spośród wszystkich zakwalifikowanych do konkursu filmów jurorzy wytypują laureatów czterech głównych nagród festiwalu, w tym tej najważniejszej – Złotego Warszawskiego Feniksa. Ponadto, filmy festiwalowe będą rywalizowały o Nagrody Specjalne oraz o Nagrodę Publiczności. Na zwycięzców czekają także nagrody pieniężne.

Szczegółowy regulamin naboru oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie organizatora: www.jewishmotifs.org.pl.

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Żydowskie Motywy.


03.01.2018