Przedłużony nabór filmów na 17. edycję Lata Filmów

Do 4 marca został przedłużony nabór filmów do konkursów odbywających się w ramach 17. Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów, który odbędzie się w dniach 1-7 kwietnia 2011 roku w Warszawie.

 

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędą się dwa konkursy – Konkurs na Film z Najlepszym Scenariuszem oraz Konkurs na Krótko i Średniometrażowy Film z Najlepszym Scenariuszem.

 

Zainteresowani producenci i scenarzyści mogą zgłaszać filmy fabularne o długości co najmniej 70 minut, a także filmy fabularne, dokumentalne i eksperymentalne o długości do 70 minut, wyprodukowane w latach 2009-2011.

 

Nagroda główna dla pełnometrażowego filmu z najlepszym scenariuszem to statuetka „Złotego Pióra” oraz nagroda pieniężna w wysokości 2 000 euro. Przewidziana jest także druga nagroda – „Srebrne Pióro” wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 500 euro.

 

Pojawiła się również dodatkowa nagroda w konkursie krótkometrażowym – 40 godzin studia postprodukcji dźwięku na kolejny projekt reżysera/producenta ufundowane przez Studio Dźwiękownia.

 

Filmy należy przysyłać na nośniku DVD, wraz z załączonym formularzem zgłoszeniowym, na adres:

 

Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych
„Ruchome obrazy”
ul. Pasaż Ursynowski 1/111

02-784 Warszawa

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.latofilmow.pl.

 

Informacja prasowa

28.02.2011