Trwa nabór filmów na MFF dla Dzieci w Kairze

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Kairze, zaplanowanego w dniach 3-10 marca nadal przyjmują zgłoszenia od twórców. Do selekcji przyjmowane są filmy skierowane do dzieci i młodzieży do 14 roku życia, dokumentalne, krótkometrażowe, edukacyjne, animacje, filmy i programy TV.

 

Na festiwalu filmy prezentowane są w następujących sekcjach: Konkurs Główny dla fabuł, filmów krótkometrażowych, programów TV oraz animacji (długich i krótkich metraży), natomiast sekcje pozakonkursowe to m.in. Festival of Festival, Tributes, Focus On czy Panorama.

 

Podczas ubiegłorocznej edycji w konkursie międzynarodowym festiwalu znalazły się następujące tytuły: „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki, jak również „Gwiazda Kopernika” Zdzisław Kudły i Andrzeja Orzechowskiego oraz „Korale czarownicy” Anieli Lubienieckiej. W sekcji Focus On znalazły się również filmy animowane do muzyki klasycznej oraz filmy o sztuce inspirowane dziełami malarskimi, natomiast w sekcji Panorama pokazywano filmy z serii „Baśnie i Bajki polskie”.

 

Szczegółowe informacje o naborze: www.ciffchildren.org.

 

Informacja prasowa

08.02.2011