Trwa nabór na Documentary Campus Masterschool

Trwa nabór zgłoszeń do udziału w europejskim programie Documentary Campus Masterschool, którego celem jest rozwój międzynarodowego rynku filmów dokumentalnych.

 

Jego organizatorzy oferują czterotygodniowe intensywne warsztaty prowadzone przez profesjonalistów z branży filmowej. Każde spotkanie warsztatowe odbywa się w innym europejskim mieście i poświęcone jest odrębnym aspektom dotyczącym międzynarodowej produkcji.

 

Uczestnicy programu dowiedzą się m.in. jak zdobyć fundusze na realizację filmu, w jaki sposób uzyskać dostęp na rynek międzynarodowy, jakie są reguły prawne przy koprodukcji międzynarodowej, dystrybucji czy promocji. Warsztaty stanowią również przygotowanie do pitchingu kończącego program Masterschool. Większość projektów, które podczas sesji pitchingowej zostaną zaprezentowane grupie europejskich dystrybutorów i przedstawicieli stacji telewizyjnych, uzyskują fundusze na produkcję.

 

Projekty filmów mogą zgłaszać producenci i reżyserzy. Przyjmowane są dokumenty różnorodne pod względem formy i gatunku: od filmów historycznych i przyrodniczych, po projekty autorskie, niezależne czy seriale dokumentalne.

 

Osoby, które chcą zgłosić projekt do wzięcia udziału w Documentary Campus Masterschool 2012, muszą zarejestrować się na stronie www.reelisor.com, a następnie wypełnić formularz online.

 

Termin zgłoszeń projektów upływa 31 października 2011 roku.

 

Więcej informacji na stronach: www.documentary-campus.com, www.reelisor.com.

 

Źródło: www.polishdocs.pl.

08.07.2011