Trwa nabór na Forum Koprodukcyjne w Brukseli

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Brukseli zaprasza do zgłaszania projektów do pierwszej edycji forum koprodukcyjnego. To nowa inicjatywa promująca współpracę między europejskimi a belgijskimi producentami.

Zgłoszenia do 11 lutego

Forum koprodukcyjne odbędzie się 29 i 30 kwietnia podczas 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brukseli. To okazja dla europejskich producentów, którzy poszukują koproducentów dla swoich krótkometrażowych projektów. Zgłoszenia na forum można przesyłać do 11 lutego.

Wybrani producenci zostaną zaproszeni do Brukseli, by zaprezentować swój projekt podczas pitchingu przed europejskimi i belgijskimi producentami. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania i wyżywania, akredytacji na festiwal oraz oferują częściowe pokrycie kosztów podróży.

Producenci mogą zgłaszać swoje projekty filmów krótkometrażowych zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych oraz animowanych, których długość nie przekracza 30 minut.

Więcej informacji pod adresem: http://bsff.be/en/pros-3/brussels-co-production-forum/

Festiwal rozpocznie się 25 kwietnia i potrwa do 5 maja. Od ubiegłego roku BSFF znajduje się na liście festiwali kwalifikujących do ubiegania się o Oscarową nominację. Nabór filmów na festiwal trwa do 27 stycznia.

Oficjalna strona festiwalu: http://bsff.be/en/

Na podstawie polishdocs.pl oraz informacji prasowej


24.01.2019