Trwa nabór na Good Pitch² The Hague

Organizatorzy holenderskiego festiwalu Movies that Matter ogłosili nabór na przyszłoroczny Good Pitch² The Hague, skierowany do twórców filmów dokumentalnych, którzy koncentrują się na zagadnieniach związanych z prawami człowieka.

Filmy o prawach człowieka

The Good Pitch² to platforma spotkań filmowców, przedstawicieli stacji telewizyjnych, organizacji pozarządowych i charytatywnych, fundacji oraz mediów, których celem jest zwiększenie zakresu oddziaływania filmów dokumentalnych dotyczących  praw człowieka.

6 projektów

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie sześć projektów, których piching odbędzie się 27 marca 2012 roku na forum Good Pitch² The Hague, organizowanym w ramach festiwalu Movies That Matter. Poza prezentacją projektów filmowych,  twórcy przedstawią również kampanie mające na celu propagowanie tematów poruszanych w poszczególnych filmach.

 

Termin nadsyłania projektów upływa 11 grudnia 2011 roku.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat nadsyłania projektów można znaleźć na stronie: www.moviesthatmatterfestival.nl.

Organizatorzy

Good Pitch to wspólna inicjatywa Fundacji Channel 4 BRITDOC i Instytutu Sundance wspierana przez Fundację Forda. Od 2008 w sesjach pichingowych organizowanych w ramach Good Pitch, które odbyły się m.in. w Londynie, Oksfordzie, Nowym Jorku, Waszyngtonie, Toronto czy San Francisco,  zaprezentowanych zostało blisko 70 projektów.

 

Źródło informacji: www.watchdocs.pl.

04.11.2011