Trwa nabór na MFF Sundance

Słynny ze światowych premier, promocji kina niezależnego i obecności gwiazd Festiwal w Sundance ogłosił nabór filmów. Organizatorzy czekają na fabuły, dokumenty i krótkie metraże.

 

W 13 sekcjach – 6 konkursowych (4 międzynarodowych) i 7 cyklach pozaregulaminowych – organizatorzy imprezy prezentują najnowsze trendy kina amerykańskiego i światowego. Podczas ostatniego festiwalu pokazywane były polskie filmy: wyróżniony w konkursie filmów krótkometrażowych dokument „Poza zasięgiem” Jakuba Stożka oraz „Młyn i krzyż” Lecha Majewskiego, pokazywany w programie „New Frontier”.

 

Firmowany nazwiskiem założyciela Roberta Redforda, Sundance to nie tylko festiwal, ale też Instytut, wpierający niezależnych filmowców z USA i całego świata. Wypromował takich twórców, jak Kevin Smith, Quentin Tarantino, Steven Soderbergh i Jim Jarmusch. Sundance to także warsztaty filmowe i scenariuszowe, fundusz dotujący filmy dokumentalne i istniejący od 1996 Sundance Channel – kanał telewizyjny pokazujący kino artystyczne i niezależne.

 

Festiwal w Sundance odbędzie się w dniach 19-29 stycznia 2011.

 

Ostatnie z 3 terminów zgłoszeń to 23 września (krótkie metraże) i 26 września (dokumenty i filmy fabularne).

Więcej informacji o naborze: www.sundance.org.

03.08.2011