Trwa nabór na Nipkow Programm

Do 27 kwietnia trwa nabór na kolejną edycję Nipkow Programm. Inicjatywa ta istnieje od 1992 roku i jest skierowana do profesjonalistów filmowych i telewizyjnych

Stypendia dla filmowców

Nipkow Program przyznaje kilkumiesięczne stypendia filmowcom pracującym nad interesującymi projektami. O przyznaniu wsparcia decyduje jury, które bierze pod uwagę dotychczasowe dokonania kandydata, rekomendacje i oryginalność złożonego projektu. Polskim przedstawicielem w tym gronie jest Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Projekty ocenia również Christa Saredi, która była członkiem jury ostatniej edycji WFF.

Dwa programy wsparcia

W tym półroczu Nipkow Programm wspiera filmowców na dwóch polach: rozwoju projektu oraz stażu/wymiany. Pierwszy z programów skierowany jest m.in. do reżyserów, scenarzystów, ale także kompozytorów czy dystrybutorów. Staże przeznaczone są natomiast m.in. dla osób zajmujących się promocją, sprzedażą i marketingiem. Organizatorzy czekają tylko na zgłoszenia profesjonalistów, mających na swoim koncie zrealizowany fabularny film pełnometrażowy lub autorów przed debiutem, majacych na koncie nagradzany krótki metraż. 

 

Więcej informacji: www.nipkow.de.

11.04.2012