Trwa nabór projektów na "Animated in Poland"

Do 20 kwietnia prowadzony jest nabór projektów filmów animowanych, które mają szansę zostać zaprezentowane podczas prezentacji „Animated in Poland”, która odbędzie się podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

„Animated in Poland”

Pomysł powstał z myślą zaprezentowania najnowszych filmów animowanych w Polsce. Twórcy wybranych projektów będą mogli pokazać fragmenty i opowiedzieć o swoich filmach zanim trafią one do programów polskich i zagranicznych festiwali. Do udziału w prezentacji kwalifikują się filmy będące w ostatnim etapie produkcji, których premiera planowana jest w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W wydarzeniu co roku uczestniczą międzynarodowi profesjonaliści na co dzień związani z branżą filmu animowanego – reprezentanci festiwali, instytucji filmowych, dystrybutorzy oraz agenci sprzedaży. Prezentacja prowadzona jest w języku angielskim.

Maksymalnie 8 projektów

W prezentacji, która odbędzie się 8 czerwca, weźmie udział maksymalnie 8 projektów. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Martą Świątek pod adresem mailowym: marta.swiatek@kff.com.pl lub telefonicznie (12) 294-69-45 najpóźniej do 20 kwietnia.

Po raz pierwszy prezentacja „Animated in Poland” odbyła się w maju 2013 roku. W ramach ubiegłorocznej edycji wydarzenia zaprezentowano m.in. „Kreatury” Tessy Moult-Milewskiej oraz „Trzech króli” Anny Błaszczyk.

55. Krakowski Festiwal filmowy odbędzie się w dniach 31 maja-7 czerwca 2015.

Więcej informacji: www.krakowfilmfestival.pl.

08.04.2015