Trwa nabór zgłoszeń na konkurs 48HFP

W tym roku konkurs 48 Hour Film Project, współfinansowany przez m.st. Warszawa i Polski Instytut Sztuki Filmowej, odbywa się tylko w Warszawie, ale organizatorzy zapraszają do wzięcia udział w wydarzeniu ekipy z całej Polski. Wszyscy uczestnicy będą mieli tylko 48 godzin na zrobienie krótkometrażowego filmu. Organizatorem polskiej edycji 48HFP jest Fundacja Przestrzeń Filmowa.

48 Hour Film Project

48 Hour Film Project to ogromne międzynarodowe wydarzenie filmowe – konkurs organizowany od 16 lat w 135 miastach na całym świecie. Ekipy, które zgłoszą się do konkursu mają takie samo zadanie: wymyślić i napisać scenariusz, a następnie nakręcić i zmontować krótkometrażowy film w jeden weekend. We wszystkich filmach muszą pojawić się trzy obowiązkowe elementy, w tym miasto. W filmowym maratonie może wziąć udział każdy.

Ramowy program konkursu

W piątek – 22.09, o godz. 18.00 podczas Kickoffu – oficjalne otwarcie konkursu, które odbędzie się na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego – wszystkie ekipy otrzymają informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz wylosują gatunek, w jakim ma być on utrzymany. Aby wziąć udział w konkursie 48 godzin później film musi być ukończony i dostarczony na Dropoff również na UM – 24.09, do godz. 19.30.

Następnie krótkometrażowe dzieła zaprezentowane zostaną publiczności podczas weekendowych projekcji w kinie Luna (3-6.10). Jury, w którego skład wchodzą Bodo Kox, Michał Sobociński i Piotr Woźniak-Starak, wybierze najlepsze z nich.

Nagrody

Na laureatów edycji warszawskiej, których poznamy podczas uroczystej gali w Kinie Luna –  7 października – czekają nagrody rzeczowe, statuetki, a na zwycięzców bilet lotniczy do Paryża. Reprezentanci zwycięskiej ekipy polecą na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza we Francji, gdzie ich film będzie konkurował o miano najlepszego filmu roku 2017. Jeśli zostanie doceniony przez międzynarodowe jury ma szansę zostać pokazanym podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy: profesjonaliści, amatorzy, nieważna jest metryka, ani wykształcenie. Wystarczy zebrać grupę miłośników kina, fanów aktywnego, twórczego życia i zrobić film. Organizatorzy zapraszają ekipy z całego kraju.

Ekipę można zarejestrować do 22 września za pośrednictwem strony internetowej: www.48hourfilm.com/warsaw.

Harmonogram, regulamin oraz informacje o konkursie: www.48hfppoland.pl.

Na podstawie informacji prasowej

18.09.2017