Trwa nabór zgłoszeń na szkolenie Inside Pictures 2012

Do 16 marca trwa nabór zgłoszeń na szkolenie Inside Pictures skierowane do producentów  filmowych i producentów wykonawczych.

Warsztaty dla producentów

Inside Pictures jest  programem szkoleniowym pomagającym rozwijać umiejętności biznesowe w przemyśle filmowym.  W tym roku odbędzie się  jego 9. edycja. W warsztatach będą mogli uczestniczyć producenci ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Szkolenie skierowane jest do profesjonalistów z udokumentowanym minimum 5-letnim doświadczeniem branżowym.

Londyn i Los Angeles

Szkolenie składa się z trzech tygodniowych modułów zajęć, które odbędą się między czerwcem i listopadem 2012 w Londynie i w Los Angeles. Szkolenie obejmuje seminaria i warsztaty poruszające zagadnienia międzynarodowego biznesu filmowego: development projektu, produkcję filmu, finansowanie, światową dystrybucję, marketing a także najnowsze techniki cyfrowe związane z filmem. Uczestnicy szkolenia odwiedzą także  studia filmowe. Zajęcia poprowadzą profesjonaliści z branży filmowej.

 

Szkolenie jest finansowane ze środków programu MEDIA i funduszu Skillset Film Skills.

 

Strona szkolenia: www.inside-pictures.com.

 

Szczegółowych informacji na temat szkolenia udzielają:  Jill Tandy z Inside Picture jilltandy1@googlemail.com i Corinne Ranaraja z The National Film and Television School cranaraja@nfts.co.uk.

Polski uczestnik Inside Pictures 2011

W ubiegłorocznej edycji Inside Pictures uczestniczył Marcin Wierzchosławski z Metro Films, producent m.in. współfinansowanego przez PISF filmu „Kret”. Był on pierwszym uczestnikiem z Europy Środkowo-Wschodniej: – Moim zdaniem Inside Pictures to jedyny program szkoleniowy w Europie, który jest nakierowany na budowanie mostu pomiędzy europejskim przemysłem filmowym, a Hollywood. I nie chodzi tutaj tylko o to, że jeden z trzech modułów warsztatowych odbywa się w Los Angeles, ale o całość programu – zapraszanych wykładowców, tematy paneli czy ćwiczenia praktyczne.

Producenci światowych hitów dzielą się wiedzą

– W czasie ubiegłorocznej edycji Inside Pictures spotkałem wielu topowych graczy brytyjskiej i amerykańskiej branży filmowej – podkreśla Wierzchosławski. Wśród osób, które poprowadziły zajęcia znalazły się takie osoby jak producenci Iain Smith („Aleksander”, „Źródło”) czy Tim Bevan – współwłaściciel firmy Working Title i producent m.in. filmów „Fargo”, „Big Lebowski” i nominowanego w tym roku w 3 oscarowych kategoriach „Szpiega”.

12.03.2012