Trwają zdjęcia do filmu „Pewnego lata”

Z początkiem października rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Ein Sommer”. Niemiecko-polska ekipa filmowa będzie pracować w Trójmieście oraz okolicach Łeby przez półtora miesiąca. Projekt korzysta z polskich zachęt – zwrotu 30% kosztów produkcji.

Fot. Pokromski Studio

„Ein Sommer” (tłum. „Pewnego lata”) to historia Ebby, kobiety, która zostawia za sobą uporządkowane życie oraz małżeństwo i wyrusza by występować w stroju niedźwiedzia w podróżującym po polskim wybrzeżu cyrku. Nowe doświadczenia oraz romans z dyrektorem cyrku sprawią, że zacznie się zastanawiać, czy chce odzyskać męża i wrócić do swojego „starego” życia? Jako niedźwiedzica odkryje siebie i swoją siłę na nowo.

Twórcy

Film reżyseruje Dustin Loose, zdobywca nagrody studenckiego Oscara 2015 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Produkcja realizowana jest przez Pokromski Studio („Maria Skłodowska-Curie”, „Fuck For Forest”) na zlecenie niemieckiej firmy Provobis z Monachium. Spośród 65-osobowej ekipy 70% stanowią Polacy. Za scenografię odpowiada Marion Foradori oraz Radosław Zielonka („Supernova”, „Żmijowisko”, „Pokot”), a za charakteryzację współodpowiedzialna jest Beata Rółkowska („Disco Polo”, „Twarz”). Autorem zdjęć do filmu jest Clemens Baumeister.

Obok niemieckich i europejskich gwiazd, jak Iris Berben („Rosa Roth”, „Buddenbrookowie. Dzieje upadku rodziny”, „Eddie zwany Orłem”) czy Rainer Bock („Biała wstążka”, „Bardzo poszukiwany człowiek”, „Wonder Woman”) w filmie wystąpią także polscy aktorzy, m.in. Dymitr Hołówko i Ireneusz Kozioł.

W Polsce realizowana jest całość zdjęć do filmu, łącznie 23 dni zdjęciowe. Premiera została zaplanowana na lato 2020.

Pierwszy rok „zachęt” w Polsce

„Ein Sommer” jest jednym z pierwszych zagranicznych projektów, które korzystają z polskiego systemu „zachęt”. Wydatki na terenie Polski wyniosą ok 2 900 000 złotych. System umożliwiający zwrot 30% kosztów produkcji (cash rebate) został uruchomiony w lutym tego roku, do tej pory zostało podpisanych 15 umów z producentami.

Źródło: Film Commission Poland.


30.10.2019