Trwają zdjęcia do filmu "Syn Królowej Śniegu"

Trwają zdjęcia do współfinansowanego przez PISF-Polski Instytut Sztuki Filmowej filmu „Syn Królowej Śniegu” w reżyserii Roberta Wichrowskiego.

Dramat i współczesna baśń

Maciej Bożek i Franciszek Pieczka w filmie „Syn Królowej Śniegu”. Fot. Marta Gostkiewicz, Ursa Major

„Syn Królowej Śniegu” łączy cechy dramatu i współczesnej baśni, w której dobro walczy ze złem. Jego akcja rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach – realistycznym oraz poetycko-baśniowym.

Sześcioletni chłopiec Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje w centrum handlowym i knajpie. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

Twórcy filmu

Scenariusz filmu, który przed laty znalazł się w finale konkursu HartleyMerrill (obecnie Script Pro), napisał Paweł Sala („Matka Teresa od kotów”). Za zdjęcia odpowiedzialny jest Mirosław Kuba Brożek („Pitbull. Nowe porządki”), a reżyserię Robert Wichrowski („Karuzela” i „Francuski numer”).

Pieczka, Seniuk, Olszańska, Szykulska i Fudalej

Rafał Fudalej i Michalina Olszańska w filmie „Syn Królowej Śniegu”. Fot. Fot. Marta Gostkiewicz, Ursa Major

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka, Anna Seniuk, Ewa Szykulska i Rafał Fudalej.

Zdjęcia w Warszawie, Poznaniu i Szamotułach

Zdjęcia rozpoczęły się 7 czerwca i potrwają do połowy lipca. Powstają w Warszawie oraz Poznaniu i Szamotułach, gdzie rozgrywa się akcja filmu. Producentem „Syna Królowej Śniegu” jest Piotr Mikołajczak i firma Ursa Major, koproducentami Apella S.A., Fundacja im. Franciszka Stefczyka, a mecenasem – Kasa Stefczyka. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premiera „Syna Królowej Śniegu” jest przewidziana w drugiej połowie 2016 roku.

Informacja prasowa

29.06.2016