Trwają zdjęcia do filmu „Tarapaty 2”

Trwają  zdjęcia do filmu „Tarapaty 2”. Jest to kolejna część przygód Julki i Olka, dwójki przyjaciół znanych widzom z debiutanckiego filmu Marty Karwowskiej pt. „Tarapaty”. Produkcja jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Tarapaty 2”

Tomasz Ziętek. Fot. Kamila Szuba

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana dwunastolatka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej.

Jak zapowiadają twórcy, „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. I o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

Kontynuacja „Tarapatów”

W 2017 roku na „Tarapaty” poszło do kin w Polsce ponad 320 tys. widzów. Film miał swoją festiwalową premierę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w jednej z sekcji konkursowych, a później był pokazywany m.in. na festiwalu TIFF Kids czy Festiwalu Filmowym w Pekinie. „Tarapaty” doczekały się swojej wersji książkowej oraz wydania DVD, a także zostały sprzedane wszystkim najważniejszym stacjom telewizyjnym w Polsce oraz Netflixowi.

Twórcy

Film ponownie reżyseruje Marta Karwowska, a za zdjęcia odpowiada Jakub Burakiewicz, dla którego będzie to fabularny debiut pełnometrażowy. Film jest produkcją Koi Studio, na czele z Agnieszką Dziedzic. Producentem wykonawczym i koproducentem jest Tomek Morawski z Haka Films. Za scenografię odpowiadają Jędrek Kowalski i Maria Dziewanowska-Kowalska.

W „Tarapatach 2” zagrają znani z poprzedniej części Jakub Janota-Bzowski, wcielający się w rolę Olka, oraz Joanna Szczepkowska, która zagra profesor Strzałkowską, ciotkę filmowej Julki.

W rolę Julki wcieli się Pola Król, a Felkę zagra Mia Goti. W drugoplanowych rolach zobaczymy Martę Malikowską oraz Zbigniewa Zamachowskiego, Tomasza Ziętka a także Sandrę Korzeniak.

Film powstał przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koproducentami są Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Podkarpacka Komisja Filmowa, Piramida Film, DI Factory i Next Film, który jest również dystrybutorem „Tarapatów 2”. MAKonLine ubezpiecza produkcję i jest partnerem współfinansującym. Zdjęcia do filmu realizowane są w Warszawie, na Warmii i Mazurach oraz na terenie województwa podkarpackiego.

Premiera filmu zapowiadana jest na jesień 2020 roku.

Na podstawie informacji prasowej


26.09.2019