Trwają zdjęcia do nowego filmu Jana Komasy „Boże Ciało”

17 maja rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Jana Komasy o roboczym tytule „Boże Ciało”. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Twórcy

Fot. Andrzej Wencel © Aurum Film

Autorem nagrodzonego w konkursie Script Pro scenariusza do „Bożego Ciała” jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr., za scenografię  Marek Zawierucha, kostiumy Dorota Roqueplo, charakteryzację Aneta Brzozowska. W najnowszym filmie Jana Komasy grają: Bartosz Bielenia, Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat i Leszek Lichota. Producentem filmu są Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham z Aurum Film. Koproducentami są Canal + i WFS Walter Film Studio. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za sprzedaż zagraniczną odpowiada New Europe Film Sales. Dystrybucją w Polsce zajmuje się Kino Świat.

Aktualnie ekipa pracuje na Podkarpaciu; zdjęcia będą realizowane w większości w miejscowości Jaśliska.

„Boże Ciało” (tytuł roboczy)

Fot. Andrzej Wencel © Aurum Film

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw…

Na podstawie informacji prasowej


01.06.2018