Trwają zdjęcia na planie filmu „53 wojny”

16 lipca padł pierwszy klaps na planie filmu „53 wojny” w reżyserii  i według scenariusza Ewy Bukowskiej.

Kolejny pełnometrażowy debiut fabularny produkowany w Studiu Munka

Film „53 wojny” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym produkowanym w Studiu Munka. Zdjęcia, które realizowane są w Warszawie, potrwają do 23 sierpnia.

„53 wojny”

 Zdjęcie z planu „53 wojny”, fot. Robert Jaworski, Studio Munka-SFP.

„53 wojny” to historia Anki i Witka, którzy są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze…

Twórcy

Reżyserką i scenarzystką filmu jest Ewa Bukowska. Autorem zdjęć jest operator młodego pokolenia, dwukrotnie nagrodzony podczas Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie  – Tomasz Naumiuk. Z kolei dźwiękiem zajmie się Maria Chilarecka. Za scenografię odpowiedzialna jest Anna Anosowicz, za kostiumy Marta Ostrowicz, a za charakteryzację Magdalena Kakietek. Kierownikiem produkcji jest Sylwia Rajdaszka. Film zmontuje Agnieszka Glińska. Scenariusz do filmu „53 wojny” powstał na podstawie książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”.

Główne role zagrają Magdalena Popławska i Michał Żurawski. Towarzyszyć im będą między innymi Kinga Preis, Dorota Kolak i Krzysztof Stroiński.

Film ze wsparciem PISF

Producentem filmu jest Studio Munka-SFP. Koproducenci filmu to: Canal+ , The Chimney Pot, Wojciech Kabarowski Digital Movies. Film współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.  Premierę filmu zaplanowano na 2017 rok.

Źródło informacji: www.studiomunka.pl/aktualnosci,7,12466,1,1,Padl-pierwszy-klaps-na-planie-filmu-Ewy-Bukowskiej.html

19.07.2016