Trzecia edycja Skrytykuj!

– Świadome spojrzenie pozwala ujrzeć prawdziwy potencjał filmu. Przypominając sobie sceny, które nas poruszyły, analizując je, dyskutując, przeżywamy dany film jeszcze raz, tyle, że nawet mocniej niż podczas seansu – podkreśla aktorka Zofia Wichłacz, ambasadorka akcji Skrytykuj! prowadzonej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do 3 kwietnia młodzi krytycy filmowi mogą powalczyć o miejsce w jury młodzieżowym 8. Festiwalu Off Camera.

Zgłoszenia do 3 kwietnia

Młodzież do 3 kwietnia może zgłaszać swoje recenzje i wideorecenzje publikując je na stronie www.skrytykuj.pl. Trzy najlepsze komentarze zostaną nagrodzone, a ich autorzy jako młodzieżowi jurorzy ocenią filmy z konkursu głównego podczas 8. Festiwalu Off Camera, który odbywa się od 1 do 10 maja w Krakowie.

Świadoma dyskusja o kinie

Świadoma dyskusja o kinie, którą za sprawą akcji Skrytykuj! promuje Polski Instytut Sztuki Filmowej, oddawana jest w ręce coraz młodszych widzów. Poprzez portal Skrytykuj! nastolatki mogą dowiedzieć się jak mądrze czytać film – swoimi przemyśleniami dzieli się między innymi Arkadiusz Jakubik, Joanna Kulig i Eryk Lubos, a praktyczne wskazówki dotyczące warsztatu krytyka zdradza dziennikarz filmowy Paweł T. Felis.

Kampania PISF

PISF prowadzi Skrytykuj! już trzeci rok. Poprzednie edycje pokazały, że młodzi chcą mówić o filmie, a ich krytyczne spojrzenie jest często błyskotliwe i oryginalne. – Udział w konkursie sprawił, że kino, które kiedyś było dla mnie tylko hobby, dziś jest praktycznie całym moim życiem, również tym zawodowym – mówi Wojciech Rodak, laureat poprzedniej edycji konkursu, który zainspirowany udziałem w Skrytykuj! rozpoczął studia w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Rozwijanie kompetencji

Wrażliwość na otaczający świat, umiejętność wyrażania własnego zdania i mądrej argumentacji, inteligentne posługiwanie się nowymi mediami, czynny udział w kulturze to kompetencje, które rozwija udział w kampanii Skrytykuj! Młodzi widzowie mają nie tylko możliwość rywalizacji w konkursach, ale też regularnego prowadzenia blogów i vlogów, za które są nagradzani książkami i filmami oraz uczestnictwa w debatach z krytykami filmowymi organizowanych na terenie całej Polski.

Dodatkowych informacji udziela:

Agata Sotomska
Polski Instytut Sztuki Filmowej
tel.: + 48 695 363 351
e-mail: agata.sotomska@pisf.pl
www.skrytykuj.pl
www.facebook.com/filmsienieurwal
www.youtube.com/skrytykuj

10.03.2015