Trzy Korony - spotkania branżowe

16 grudnia, w siedzibie Krakowskiego Klastra Filmowego, odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań „Trzy Korony – spotkania branżowe”.

Uczestnicy spotkania

W spotkaniu wezmą udział laureaci i finaliści tegorocznego konkursu scenariuszowego  „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” oraz producenci i reżyserzy. Wśród zaproszonych gości będą również przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Krakowskiej Komisji Filmowej oraz script doktorzy. 

Cel i formuła spotkania

Celem spotkania będzie nawiązanie współpracy pomiędzy scenarzystami, reżyserami i producentami zainteresowanymi realizacją projektów filmowych w Małopolsce.  

Formuła spotkania będzie oparta o 5 minutowe pitchingi scenarzystów przed grupą producentów i reżyserów oraz rozmowy one-to-one.  

Spotkanie otworzy dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Krzysztof Markiel, a poprowadzi je dyrektor Krakowskiego Klastra Filmowego – Aneta Zagórska. 

Po zakończeniu spotkania, zainteresowani uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Laboratorium Multimedialne – nowe studio postprodukcyjne w Krakowie. 

Wszyscy chętni do udziału w wydarzeniu, proszeni są o potwierdzenie obecności na adres sekretariat@film-krakow.pl, do dnia 15 grudnia 2015.

  • Termin: 16 grudnia 2015, godz. 11:00
  • Miejsce: KPT – Małopolski Park Technologii Informacyjnych (MPTI), ul. Podole 60, Kraków (przy pętli Czerwone Maki) 

Organizatorami spotkania są: Województwo Małopolskie, Krakowski Klaster Filmowy oraz Krakowski Park Technologiczny.

Krakowski Klaster Filmowy

to działające od stycznia 2015 roku zrzeszenie firm, organizacji i twórców indywidualnych, działających w branży filmowej, w regionie Małopolski. KKF jest platformą produkcyjną, obszarem wymiany know-how, centrum innowacyjności i kreatywności, stworzonym w celu promocji małopolskiego przemysłu filmowego.

Zakres działania Klastra obejmuje wszystkie etapy produkcji filmowej, co umożliwia sprawne realizacje filmów w Małopolsce. Oferta serwisowa KKF jest adresowana do producentów zagranicznych i polskich, spoza regionu. Wśród członków Klastra są rental house’y oferujące sprzęt filmowy, firmy producenckie, które mogą dołączyć do międzynarodowych projektów w roli koproducenta czy producentów liniowych oraz firmy oferujące dobór obsady, wybór obiektów, prace w zakresie budowy dekoracji czy postprodukcji obrazu i dźwięku.

Na podstawie informacji prasowej

08.12.2015