"Trzy Korony" - zgłoś swój scenariusz

Trwa 7. edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze związane z Małopolską. Konkurs organizowany jest przez Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Telewizję Polską S.A. Oddział w Krakowie.

Nagrody dla 4 najlepszych scenariuszy związanych z Małopolską

Warunkiem zgłoszenia scenariusza do konkursu jest jego związek z Małopolską przprzez tematykę lub miejsce akcji. W konkursie nagrodzone zostaną 4 scenariusze: 3 filmu fabularnego oraz 1 filmu dokumentalnego. Pula nagród w konkursie wynosi 105 tys. zł.

Konkurs z nagrodą ufundowaną przez PISF

Polski Instytut Sztuki Filmowej jest fundatorem jednej z nagród w kategorii scenariusz filmu fabularnego. Pozostałe nagrody pochodzą z budżetu Województwa Małopolskiego oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.

 

Nagrody pieniężne w kategorii scenariusz filmu dokumentalnego:

  • 40 tys. zł za zajęcie pierwszego miejsca (z budżetu Województwa Małopolskiego),
  • 30 tys. zł za zajęcie drugiego miejsca (z budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej),
  • 15 tys. zł za zajęcie trzeciego miejsca (z budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego).

W kategorii scenariusz filmu dokumentalnego autor najlepszego scenariusza otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 tys. zł (z budżetu Województwa Małopolskiego).

Zgłoszenia

Na przesłanie scenariuszy twórcy mają czas do 31 sierpnia w przypadku scenariuszy filmów dokumentalnych lub 30 września w przypadku scenariuszy filmów fabularnych. Scenariusze należy przesyłać do Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Krakowie.

 

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie: www.malopolskie.pl oraz bip.malopolska.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

17.06.2014