Turystyka filmowa, czyli 150% filmu w regionie

23 października w Krakowie rozpocznie się konferencja „Turystyka filmowa, czyli  150% filmu w regionie”, organizowana przez Krakow Film Commission. Aby wziąć w niej udział wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej www.film-commission.pl/konferencja.

Jak łączyć film i turystykę

-Ta konferencja to rzadka możliwość spotkania w jednym miejscu specjalistów związanych z różnymi dziedzinami przemysłu filmowego. Prelegenci z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii będą zastanawiać się, jak udział w filmie wpływa na atrakcyjność miasta i regionu, zaprezentują najciekawsze filmy i seriale, w których modelowo wręcz zagrały miasta i przedstawią wzajemne korzyści z połączenia filmu i turystyki – zapowiada Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, w strukturach którego działa Krakow Film Commission.

20 lat od powstania filmu „Lista Schindlera”

Obrady zaplanowano w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Rozpoczną się w środę (23 października) o godz. 10.00 i zakończą się dzień później specjalnym pokazem filmu „Lista Schindlera” w reż. Stevena Spielberga w Kinie Pod Baranami. Film wybrano nieprzypadkowo – w tym roku przypada 20 rocznica powstania tej obsypanej Oscarami produkcji. Panele poświęcone realizacji filmu w Krakowie zajmą szczególne miejsce w programie konferencji. Oprócz Ewy Braun i Allana Starskiego wezmą w nich udział m. in.: współproducent filmu Lew Rywin i prof. Tadeusz Lubelski.

Goście specjalni

Pozostałe panele konferencji poświęcone będą takim kluczowym pojęciom nowoczesnego marketingu miejsc jak city placement czy set jetting, mechanizmom doboru lokacji filmowych oraz znaczeniu turystyki filmowej w rozwoju miast i regionów. W Krakowie spodziewani są także goście specjalni z Nowej Zelandii (opowiedzą o Hobbittonie), czy Lewis Swan z firmy Brit Movie Tours organizującej wycieczki szlakiem Harry’ego Pottera i Jamesa Bonda.
 
Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie: www.film-commission.pl/konferencja.

Konferencja jest realizowana przez Krakow Film Comission w ramach projektu „Filmowa Małopolska” współfinansowanego przez Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007 – 2013.

16.10.2013