„Twarz” w kinach w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Nagrodzona w Berlinie, współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej 7 grudnia weszła na ekrany kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

„Twarz” w kinach w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Od 7 grudnia polski film można oglądać w wybranych kinach w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dystrybutorem filmu jest Bulldog Film Distribution.

„Twarz”

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Twórcy

Reżyserką filmu jest Małgorzata Szumowska, która wspólnie z Michałem Englertem jest współautorką scenariusza. Autorem zdjęć do filmu jest Michał Englert. Za montaż odpowiadał nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy, kostiumy Katarzyny Lewińskiej i Julii Jarży, zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego. W filmie wykorzystano m.in. utwory zespołu Metallica.

Odtwórcą głównej roli w filmie jest Mateusz Kościukiewicz. W pozostałych rolach występują m.in. Agnieszka Podsiadlik oraz debiutująca na dużym ekranie Małgorzata Gorol.

Producentem filmu jest firma Nowhere, koproducentami Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, TVN, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kino Świat, Piramida Film, DI Factory, Platige Films, Dreamsound, Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy.

Dystrybucją filmu w Polsce zajmuje się Kino Świat.

Światowa premiera i Srebrny Niedźwiedź – Wielka Nagroda Jury

Światowa premiera „Twarzy” odbyła się podczas 68. Berlinale. Film otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia – Wielką Nagrodę Jury.

Opis filmu na podstawie materiałów prasowych


07.12.2018