"Twist and Blood" w przeglądzie studenckim festiwalu w San Sebastian

„Twist and Blood” Kuby Czekaja znalazł się w grupie krótkometrażowych filmów studenckich, które między 21 a 23 września zostaną zaprezentowane w ramach International Film Student Meeting na festiwalu San Sebastian.

 

International Film Student Meeting jest organizowane przy festiwalu w San Sebastian od 2002 roku. Co roku do hiszpańskiego Kraju Basków przyjeżdżają studenci oraz przedstawiciele szkół filmowych z całego świata. Podczas trzech dni równolegle z przeglądem wyselekcjonowanych filmów odbywają się także liczne spotkania i warsztaty, będące doskonałym gruntem dla wymiany doświadczeń. W tym roku z ponad 56 zgłoszeń z 25 krajów do przeglądu wybrano 13 filmów. Polskę reprezentować będzie „Twist and blood” Kuby Czekaja zrealizowane na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wrzesień będzie wyjątkowo intensywnym miesiącem dla krótkiej fabuły Czekaja. Oprócz pokazu w Hiszpanii film zostanie zaprezentowany w sekcjach konkursowych festiwali w Temecula Valley, Open Student Film Festival „Beginning” w Petersburgu, Short Film Festival w San Francisco a także podczas angielskiego Raindance.

Więcej na temat przeglądu: www.sansebastianfestival.com.

 

Źródło informacji: www.polishshorts.pl.

25.08.2011

Galerie zdjęć