"Twist and Blood" zdobywa Grand Prix w Japonii

14. edycja Kyoto International Student Film and Video Festival przyniosła kolejny sukces Kubie Czekajowi. 25 listopada reżyser odebrał Grand Prix festiwalu za swój dyplomowy film „Twist and Blood”. Film ten był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Studenckie filmy z całego świata

Kyoto International Student Film And Video Festival jest festiwalem poświęconym twórczości studentów szkół filmowych i artystycznych z całego świata, jedynym, który w pełni realizują studenci z Kioto – zarówno w kwestiach programowych jak i organizacyjnych. W tym roku czternasta edycja festiwalu odbyła się między 19 a 25 listopada.

 

Polskie filmy w czołówce

Do ścisłej konkursowej selekcji zakwalifikowano dziewięć filmów krótkich – poniżej 30 minut. Wśród nich Polskę reprezentował film „Plama” Igora Chojny. „Twist and Blood” Kuby Czekaja znalazł się w grupie sześciu filmów o metrażu dłuższym niż pół godziny. Swój dyplomowy film Czekaj zrealizował na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu poprzedni film Czekaja „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” także otrzymał na Grand Prix festiwalu.

 

Więcej o festiwalu: www.kisfvf.com.

 

Źródło informacji: www.polishshorts.pl.

28.11.2011