"Twój Vincent" na Kickstarterze

W marcu studio animacji z Gdańska BreakThru Films planuje start współfinansowanej przez PISF produkcji pełnometrażowej animacji „Twój Vincent” („Loving Vincent”) w reżyserii  Doroty Kobieli. Głównym tematem filmu będzie historia życia i tajemniczej śmierci Vincenta van Gogha, ukazana oczami bohaterów jego własnych obrazów. Do 6 lutego trwa zbiórka pieniężna na ten film na platformie crowdfundingowej Kickstarter. 

 

Aby rozpocząć specjalne szkolenie malarzy, którzy zostaną zatrudnieni  do projektu, BreakThru Films postanowiło zebrać niezbędne fundusze za pośrednictwem  najsłynniejszej amerykańskiej platformy crowdfundingowej – Kickstarter.com. W dwa lata ponad czterdziestu specjalistycznie wyszkolonych malarzy namaluje 56,800 klatek filmu. Aby tak się stało, BreakThru stworzyło i opatentowało Stacje Robocze Animacji Malarskiej (PAWS), dzięki którym  czas realizacji animacji jest znacznie krótszy.

 

Więcej o zbiórce: www.kickstarter.com.

O filmie

„Twój Vincent” w 65 tysiącach namalowanych ręcznie klatkach opowie historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy – Vincenta van Gogha. Fabuła filmu poprowadzona zostanie na wzór śledztwa w sprawie śmierci artysty. – Opowieść o ostatnich chwilach życia van Gogha, posłuży lepszemu rozumieniu samego malarza – wyjaśnia Sean Bobbitt, Prezes BreakThru Productions. Film wyreżyserowany przez Dorotę Kobielę, powstanie jako koprodukcja pomiędzy dwoma wielokrotnie nagradzanymi firmami produkcji filmowej: BreakThru Films (Oskar za „Piotrusia i Wilka”) oraz Trademark Films (wielokrotnie nagradzana Oskarem firma producencka z Londynu; producent tytułów takich jak „Zakochany Szekspir” czy „Mój tydzień z Marilyn”).

Premiera przewidziana na 2015 rok

Aby rozpocząć szkolenia malarskie oraz kolejny etap przygotowań do realizacji projektu twórcy postanowili zebrać środki na Kickstarterze, amerykańskiej platformie crowdfundingowej. Kampania została przygotowana i jest koordynowana przez Marcina J. Sobczaka z agencji This Way Publicity. Produkcja filmu „Twój Vincent” przewidziana jest na 2014 rok. Międzynarodowa premiera filmu odbędzie się w 2015 roku, w 125. rocznicę śmierci Vincenta van Gogha.

 

Więcej informacji o filmie można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.lovingvincent.com.

 

Informacja prasowa


27.01.2014