"Twój Vincent" sprzedany do ponad 100 krajów!

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Twój Vincent” został sprzedany do ponad 100 krajów na całym świecie!

„Twój Vincent” sprzedany do ponad 100 krajów

Film „Twój Vincent” („Loving Vincent”) w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został sprzedany już do ponad 100 krajów na całym świecie. Film zobaczą widzowie m.in. we Francji, Chinach, Włoszech, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Grecji, Portugalii, Japonii, Tajlandii, Kolumbii, Indiach, Rosji czy Brazylii.

Pierwszy malarski pełnometrażowy film na świecie!

„Twój Vincent” („Loving Vincent”) to pierwszy w pełni namalowany film pełnometrażowy na świecie, realizowany przez polską reżyserkę i malarkę Dorotę Kobielę i przez Hugh Welchmana (zdobywcę Oscara za film „Piotruś i Wilk”).

Film jest produkowany przez studia filmowe o oscarowym dorobku: Breakthru Films oraz Trademark Films. Partnerami projektu są również m.in. CETA, Odra Film, Silver Reel, Cinema and Management Group, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, MEDIA. Obraz jest współfinansowany przez PISF.

Ponad 100 obrazów Vincenta van Gogha

„Twój Vincent” w 65 tysiącach namalowanych ręcznie klatkach opowie historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy – Vincenta van Gogha. Fabuła filmu poprowadzona zostanie na wzór śledztwa w sprawie śmierci artysty. W filmie ożywionych zostanie ponad 100 obrazów Vincenta van Gogha.

„Pomysł wziął się z potrzeby połączenia dwóch mediów: malarstwa i filmu i opowiedzenia historii o artyście za pomocą jego sztuki, malarstwa, które zostaje ożywione poprzez animacje. Postać van Gogha fascynowała mnie już od początku mojej drogi artystycznej, dlatego zapragnęłam użyć jego twórczości do opowiedzenia historii samego malarza i przenieść się w wyjątkową podróż poprzez jego dzieła, nadając im zupełnie nowy wymiar i odkrywając ich wewnętrzną dynamikę” – mówiła w rozmowie z PISF reżyserka filmu Dorota Kobiela. 

Oficjalna strona filmu: lovingvincent.com

Paulina Bez


07.11.2016