„Twój Vincent” w duńskich kinach

Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana 15 marca wejdzie na ekrany kin w Danii.

Premiera kinowa w Danii

Film „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana od 15 marca będzie można oglądać w kinach w Danii. Dystrybutorem filmu w Danii jest Miracle Film Distribution.

Polsko-brytyjska koprodukcja osiągnęła międzynarodowy sukces artystyczny i komercyjny. Została sprzedana do 135 krajów, w tym m.in. do USA, Belgii, Czech, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Singapuru, Francji, Chin, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Norwegii, Grecji, Portugalii, Japonii, Tajlandii, Kolumbii, Indiach, Rosji czy Brazylii.

Polska premiera filmu odbyła się 6 października 2017 roku. Polski dystrybutorem filmu jest Next Film. Do tej pory w polskich kinach „Twojego Vincenta” zobaczyło ponad 400 tysięcy widzów.

Nagrody i nominacje

Film jest nominowany do 90. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany. Otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Europejskiego Pełnometrażowego Filmu Animowanego oraz nagrodę publiczności na festiwalu w Annecy i nagrody dla najlepszego filmu animowanego w Szanghaju i Dausze.

Na swoim koncie ma także nominacje do Złotego Globa, nagrody Critics’ Choice, nagród Detroit Film Critics Society i Los Angeles Online Film Critics Society, nagród BAFTA, a także 3 nominacje do prestiżowych amerykańskich nagród Annie Awards, przyznawanych najlepszym animacjom.

Pierwszy malarski pełnometrażowy film na świecie

„Twój Vincent” to pierwszy w pełni namalowany film pełnometrażowy na świecie. Zrealizowany został przez polską reżyserkę i malarkę Dorotę Kobielę i przez Hugh Welchmana (zdobywcę Oscara za film „Piotruś i Wilk”).

Film został wyprodukowany przez studia filmowe o oscarowym dorobku: Breakthru Films oraz Trademark Films. Partnerami projektu są również m.in. CETA, Odra Film, Silver Reel, Cinema and Management Group, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, MEDIA. Obraz jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Oficjalna strona filmu: lovingvincent.com.

Strona dystrybutora filmu w Danii: www.miraclefilm.dk/Movies/Details/157.


21.02.2018