"Twój Vincent" w kinach w USA

Współfinansowany przez PISF film „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wszedł na ekrany kin w USA.

Premiera kinowa w USA

Film „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana wszedł na ekrany kin w USA. Od 22 września film jest pokazywany w Nowym Jorku. Od 29 września obejrzą go widzowie kin w Los Angeles. Film wejdzie do regularnej dystrybucji w USA 6 października 2017. Dystrybutorem filmu jest Good Deed Entertainment

Pierwszy malarski pełnometrażowy film na świecie!

„Twój Vincent” („Loving Vincent”) to pierwszy w pełni namalowany film pełnometrażowy na świecie, realizowany przez polską reżyserkę i malarkę Dorotę Kobielę i przez Hugh Welchmana (zdobywcę Oscara za film „Piotruś i Wilk”).

Film został wyprodukowany przez studia filmowe o oscarowym dorobku: Breakthru Films oraz Trademark Films. Partnerami projektu są również m.in. CETA, Odra Film, Silver Reel, Cinema and Management Group, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, MEDIA. Obraz jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

„Twój Vincent” w 65 tysiącach namalowanych ręcznie klatkach opowiada historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy – Vincenta van Gogha. Fabuła filmu poprowadzona została na wzór śledztwa w sprawie śmierci artysty. W filmie ożywionych zostało ponad 100 obrazów Vincenta van Gogha.

„Pomysł wziął się z potrzeby połączenia dwóch mediów: malarstwa i filmu i opowiedzenia historii o artyście za pomocą jego sztuki, malarstwa, które zostaje ożywione poprzez animacje. Postać van Gogha fascynowała mnie już od początku mojej drogi artystycznej, dlatego zapragnęłam użyć jego twórczości do opowiedzenia historii samego malarza i przenieść się w wyjątkową podróż poprzez jego dzieła, nadając im zupełnie nowy wymiar i odkrywając ich wewnętrzną dynamikę” – mówiła w rozmowie z PISF reżyserka filmu Dorota Kobiela.

Film sprzedany do ponad 130 krajów 

Film „Twój Vincent” („Loving Vincent”) w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został sprzedany już do ponad 130 krajów na całym świecie. Film zobaczą widzowie m.in. we Francji, Chinach, Włoszech, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Grecji, Portugalii, Japonii, Tajlandii, Kolumbii, Indiach, Rosji czy Brazylii. Na ekrany polskich kin film wejdzie 6 października 2017. Polski dystrybutorem filmu jest Next Film.

Światowa premiera w Annecy

Światowa premiera filmu odbyła się w Konkursie Głównym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, gdzie „Twój Vincent” zdobył nagrodę publiczności. Film został nagrodzony również na MFF w Szanghaju – nagroda dla najlepszego filmu animowanego. Pokaz „Twojego Vincenta” otworzył 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie film był prezentowany w Konkursie Głównym.  


26.09.2017