Twórcy filmów dla dzieci poszukiwani

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty ogłasza nabór na warsztaty dla autorów scenariuszy, pisarzy, filmowców i reżyserów, którzy chcą robić dobre kino dla młodych.

Films for Kids.Pro

Warsztaty Films for Kids.Pro to pierwszy taki program w Europie. Podstawą zgłoszenia jest nadesłanie pomysłu na scenariusz na film dla dzieci w wieku 5-12 lat (w postaci synopsisu, nie dłuższego niż cztery strony). Do udziału w warsztatach zostaną zaproszeni autorzy najciekawszych pomysłów. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 października.

 

Dodatkowych informacji udziela Sebastian Buttny, e-mail: ffk@nowehoryzonty.pl, tel. +48 22 530 66 63.

Program warsztatów

Warsztaty Films for Kids.Pro potrwają od grudnia 2014 do września 2015. W trakcie tego czasu uczestnicy będą spotykać się podczas wyjazdowych sesji towarzyszących festiwalom: Ale Kino w Poznaniu, Barne  Film Festival w norweskim Kristiansand oraz T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Pomiędzy sesjami wyjazdowymi odbywać się będą konsultacje online. Warsztaty poprowadzą doświadczeni filmowcy ze Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Uczestnicy będą pracować w 12 dwuosobowych zespołach z Polski i Norwegii, składających się ze scenarzysty i producenta.

Bezpłatny udział w warsztatach

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty prowadzenia zajęć, noclegów, wyżywienia, transportu i udziału w projekcjach festiwalowych.

 

Films for Kids.Pro powstaje przy współpracy Stowarzyszenia Film 1,2 oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz festiwalu Kino Dzieci. Partnerem projektu jest Sornorsk Filmsenter.

 

Projekt finansowany jest z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

 

Więcej informacji na stronie: www.nhef.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

24.06.2014