Twórcy horroru lalkowego "Elukka" w Łodzi

Elukka. Kader z filmu
Elukka

 

2 lutego o godzinie 19.00 w działającym przy łódzkim studiu filmowym Se-ma-for kinie MuBa odbędzie się spotkanie z twórcami fińskiego horroru „Elukka”, który miał swoją premierę we wrześniu zeszłego roku podczas pierwszej edycji Se-ma-for Film Festival w ramach jedynego na świecie przeglądu horrorów lalkowych „Scary Puppets”.

 

Po spotkaniu z Tatu Pohjavirta’em, reżyserem, scenarzystą i animatorem oraz Jyrki Kaipainenem, producentem i założycielem studia Camera Cagliostro widzowie będą mogli zapoznać się z ich filmami. W programie przeglądu, oprócz horroru „Elukka”, który opowiada o samotnym ojcu, który zamienia się w wilkołaka, a jego syn w wyniku wypadku łączy swoje ciało z ciałem kozy, znajdą się: „Kuvastin”, „Torso”, „Mummo” oraz „Virtavalta”.

 

Tatu Pohjavirta ukończył Akademię Sztuki w Turku. Jest twórcą licznych filmów animowanych, zarówno lalkowych jak i realizowanych w tradycyjnych technikach rysunkowych. Jego obrazy były prezentowane na wielu międzynarodowych festiwalach.

Animacja pt. „Kuvastin” została nagrodzona Prix UIP na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tempere, a także nominowana do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy. Tatu Pohjavirta jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej i wykładowcą animacji.

Wstęp na spotkanie połączone z przeglądem jest bezpłatny.

 

Informacja prasowa

01.02.2011