"Tydzień Mami Fatale" w kinach

Od 20 maja w kinach można oglądać animowany film dla dzieci „Tydzień Mami Fatale”.

„Tydzień Mami Fatale”

Od 20 maja w kinach można oglądać animowany film dla dzieci „Tydzień Mami Fatale”, który składa się z wybranych odcinków pierwszej i drugiej serii serialu „Mami Fatale”. Film jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Dystrybutorem filmu jest Żółty Szalik.

„Mami Fatale”

W sielskiej chatce pośród wzgórz i lasów mieszka Mami Fatale, najlepsza kucharka na świecie, z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem. Każdego dnia beztroską atmosferę małego domku burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. Mimo drobnych złośliwości Prosiaka zawsze jednak zwycięża przyjaźń, a przysmaki z kuchni Mami Fatale ratują całą trójkę z opresji. Ich przygody opisuje narrator – znanym głosem Roberta Makłowicza.

Serial we wsparciem PISF

Producentem serii animowanej dla dzieci „Mami Fatale” jest Studio Miniatur Filmowych w Warszawie a koproducentami Grupa Smacznego, Narodowy Instytut Audiowizualny, Planet Nemo. Serial był współfinansowany m.in. przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagrody i emisje w telewizji

Serial „Mami Fatale” był nagradzany przez Jury Dziecięce Tarnowskiej Nagrody Filmowej w 2012, 2013 i 2014 roku. Otrzymał również w 2012 roku wyróżnienie na festiwalu Kinojazda w Nowym Sączu oraz nagrodę Złoty Tobołek Koziołka Matołka na festiwalu O!PLA 2015 w kategorii: Teraz wczesnoszkolne dzieci mają głos (odcinek „Italiano”).

Serial „Mami Fatale” był emitowany w stacjach telewizyjnych w Polsce, Argentynie, Estonii, Finlandii, Gruzji, Rosji, Turkmenistanie oraz na Łotwie, Litwie, Ukrainie, Tajwanie.

Informacja prasowa

20.05.2016