„U Pana Boga w ogródku" nagrodzone w Houston

Film Jacka Bromskiego „U Pana Boga w ogródku” zdobył trzy trofea – Nagrodę Specjalną Jury, Grand Prix w kategorii najlepszy film zagraniczny oraz nagrodę za najlepszą muzykę (Gold Remi Award) dla Henri’ego Seroki – na festiwalu filmowym w Houston.

WorldFest-Houston Independent International Film Festiwal odbywał się w dniach 16-26 kwietnia. W najważniejszym konkursie długich metraży brało udział 59 filmów z USA, Francji, Włoch, Grecji, Belgii, Azerbejdżanu, Turcji, Japonii, Armenii, Kanady, Chin, Ukrainy, Indii, Węgier, Meksyku. „U Pana Boga w ogródku” było jedynym polskim tytułem w tej kategorii. W pokazie konkursowym filmu, który odbył się 23 kwietnia, wziął udział reżyser filmu Jacek Bromski. Nagroda Specjalna Jury to druga co do ważności nagroda w tym konkursie.

WorldFest w Houston to jeden z najstarszych festiwali filmów niezależnych na świecie. Pierwsza edycja odbyła się w sierpniu 1961 r. Jego założycielem był reżyser i producent Hunter Todd.

Poza filmami z najbardziej prestiżowych sekcji – konkursów pełnometrażowych i krótkometrażowych (ok. 100 tytułów) – na WorldFest pokazywanych jest kilkaset filmów w wielu innych sekcjach i konkursach, m.in. TV Production, Documentary, Corporate & Business Films, Student & Experimental, TV Commercials, Film & Video Production, Music Videos.

Program festiwalu uzupełniają warsztaty i klasy mistrzowskie. W imprezie wzięło udział ponad 450 filmowców z całego świata.

Film „U Pana Boga w ogródku” w 2007 r. zdobył Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

27.04.2009