Unikatowe aukcje filmowe na rzecz WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz szósty rozpoczął filmowe aukcje na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wszystkich miłośników kina zapraszamy do licytowania niezwykłych przedmiotów i przeżyć.

Kolacja z Agnieszką Holland w Restauracji „Kultura”

W tym roku na koordynowanych przez PISF aukcjach można licytować ufundowaną przez Restaurację „Kultura” kolację z najbardziej utytułowaną polską reżyserką, która ma na swoim koncie tak znakomite filmy jak: „Kobieta samotna”, „Gorzkie żniwa”, „Zabić księdza”, „Europa, Europa”, „Olivier, Olivier”, „Całkowite zaćmienie”, „Plac Waszyngtona” czy „W ciemności”. Agnieszka Holland, która była trzykrotnie nominowana do Oscara za swoje filmy fabularne, z powodzeniem reżyseruje też seriale, m.in. „Gorejący krzew”, „Treme”, „The Killing” czy „House of Cards”. Światowa premiera jej ostatniego filmu „Pokot” odbędzie się w Konkursie Głównym 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Kolacja odbędzie się w Restauracji „Kultura”, która łączy niepowtarzalny klimat warszawskiego Krakowskiego Przedmieścia i doskonałą kuchnię – tak polską, jak i międzynarodową. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób.

Unikatowe przedmioty związane z polskim kinem

Na koordynowanych przez PISF aukcjach znalazły się również wyjątkowe przedmioty, m.in. pamiątkowy klaps, który Allan Starski otrzymał na zakończenie zdjęć do filmu „Danton” Andrzeja Wajdy w 1982 roku; podpisane przez Jerzego Skolimowskiego krzesło reżyserskie; kopia głowy Arkadiusza Jakubika z filmu „Jestem mordercą”; wykonany na kamieniu kadr z filmu „Signum” Witolda Giersza; zabytkowy telewizor Szmaragd 901, który Jan Dworak dostał w prezencie, kiedy obejmował stanowisko prezesa zarządu TVP; krzesło planowe Magdaleny Cieleckiej z serialu „Belfer” czy sukienka filmowej Michaliny Wisłockiej.

Zaproszenia na premiery, plakaty, akredytacje

Wśród aukcji PISF znalazły się zaproszenia na uroczyste premiery filmów: „Powidoki” Andrzeja Wajdy i „Amok” Kasi Adamik. Można także licytować piękne plakaty z autografami do filmów: „11 minut”, „Ostatnia Rodzina” (plakat polski i zagraniczny), „Sztuka Kochania”, „Bogowie”, „Czerwony pająk”, „Fale”, „Jestem mordercą”, „Kamper”, „Królewicz Olch”, „Na granicy”, „Plac zabaw”, „Planeta Singli”, „Szczęście świata”, „Wołyń”, „Wszystkie nieprzespane noce”, „Zaćma”, „Zjednoczone Stany Miłości”, „Sługi boże”,  „Ederly” (plakat B1 i wielkoformatowy), „Tomasz Ossoliński. Before the show”, „THX GOD”, „Galumphing”, a także oryginalny plakat zaprojektowany przez Franciszka Starowieyskiego w 1979 roku do filmu „Zmory” Wojciecha Marczewskiego.

W tym roku można także licytować akredytacje na: 42. Festiwal Filmowy w Gdyni, 57. Krakowski Festiwal Filmowy oraz 10. edycję Netia OFF Camera.

Zestawy kinomana

Aukcje PISF to także zestawy filmowe:

Przedmiotami aukcji są również komplety płyt z autografami: „Trylogii” Jerzego Hoffmana oraz serialu „Ekipa” Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz i Kasi Adamik. Na rzecz WOŚP Instytut wystawił też wyjątkowe, niedostępne w regularnej sprzedaży wydawnictwo audiowizualne „WAJDA”podsumowujące twórczość reżysera.

W koordynowanych przez PISF aukcjach można także licytować: filmową grę planszową, fotos z filmu „Dwie Joasie” (1935), statuetkę Agnieszki Holland z festiwalu na Goa, książkę „Obywatel Stuhr” z autografami Jerzego i Macieja Stuhrów, Blu-Ray „Warszawa 1935” czy album „Świat według Kieślowskiego”.

Filmowe aukcje na rzecz WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz szósty koordynuje aukcje filmowe na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za pośrednictwem PISF polscy filmowcy i związane z kinematografią instytucje przekazują na Orkiestrę przedmioty i przeżycia dotyczące kina. Ich licytowanie to szansa zdobycia rzeczy unikatowych i jednocześnie znaczący wkład w zbiórkę na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W ciągu pięciu ostatnich lat, za pośrednictwem aukcji PISF, Orkiestra zebrała blisko 130 tysięcy złotych (129 430,51).

PISF koordynuje aukcje przedmiotów związanych z polskim kinem i wydarzeniami filmowymi w specjalnym serwisie aukcyjnym WOŚP – Allegro. Licytacje potrwają do połowy stycznia. Zwycięzcy aukcji wpłacą pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP.

Kontakt: Kalina Cybulska, tel. 695 363 354, kalina.cybulska@pisf.pl.  

02.01.2017