V Festiwal Kultury i Sztuki (dla osób niewidomych) w Płocku

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej V Festiwal Kultury i Sztuki (dla osób niewidomych) odbędzie się w Płocku w dniach 19-26 września.

Idea festiwalu

Celem organizatorów festiwalu jest wyrównywanie szans osób niewidomych w dostępie do kultury i sztuki, integracja ze społecznością lokalną oraz zwrócenie uwagi na występowanie barier, które utrudniają osobom niewidomym funkcjonowanie w społeczeństwie. Program festiwalu jest całkowicie dostosowany do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących. Wszystkie projekcje filmowe odbywają się z audiodeskrypcją. Poza projekcjami filmowymi w programie znalazły się także przedstawienia teatralne, warsztaty oraz spotkania z aktorami, reżyserami.

Polskie filmy w programie

Wśród polskich filmów w programie znalazły się najnowsze produkcje, które niedawno mogliśmy oglądać w kinach. Pokazane zostaną filmy: „BODY/CIAŁO” Małgorzaty Szumowskiej, „Ziarno prawdy” Borysa Lankosza, „Disco Polo” Macieja Bochniaka, „Fotograf” Waldemara Krzystka, „Bogowie” Łukasza Palkowskiego oraz „Jeziorak” Michała Otłowskiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Obowiązuje rezerwacja wejściówek.
Rezerwacji można dokonywać mailowo i telefonicznie: festiwal@defacto.org.pl lub 607 155 921.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie „De Facto” – organizacja pozarządowa działająca w Polsce na rzecz usuwania barier w dostępie osób niewidomych do informacji i kultury. Od 2011 roku organizuje co rok w Płocku Festiwale Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych umożliwiające przybyłym z całej Polski uczestnikom bezpośredni kontakt z filmem, teatrem, poezją i muzyką.

Więcej informacji: www.defacto.org.pl.

03.09.2015