V Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka - zgłoszenia do 30.10.

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na piątą edycję V Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka, który odbędzie sie w dniach 2-5 grudnia 2010.

Pokazy festiwalowe oraz wydarzenia towarzyszące odbywać się będą w kinie Forum i klubie Fama, a także w takich miejscach jak np. Uniwersytet w Białymstoku, dworzec PKP, Liceum Plastyczne w Supraślu, Ośrodek Pogranicze w Sejnach.

W 2010 roku na Festiwalu zaplanowane są następujące konkursy:

Międzynarodowe:

 

  • Okno na Wschód – konkurs na najlepszy film niezależny, skierowany do filmowców z krajów byłego bloku państw socjalistycznych – twórców niezależnych, studentów i amatorów.
  • Cały ten świat – konkurs skierowany do twórców z całego świata – z wyłączeniem uczestników konkursów krajowych i „Okna na Wschód”; będzie próbą ukazania pozostałych regionów świata poprzez krótkometrażowe filmy tworzone przez twórców niezależnych, studentów i amatorów.

Krajowe:

  • Studenci – konkurs na najlepszy film studencki zrealizowany w polskich szkołach filmowych i artystycznych
  • Amatorzy – konkurs skierowanych do twórców-amatorów
  • Niezależni – konkurs skierowany do twórców niezależnych, absolwentów szkół filmowych i artystycznych tworzących autorskie kino

Na uczestników Festiwalu czekają nagrody: Grand Prix Festiwalu to 1.000 euro, I nagrody w każdym konkursie to 500 euro.

Specjalnymi nagrodami uhonorowane zostaną najlepsza Animacja, Dokument i Fabuła.

Filmy należy zgłaszać do 30 października 2010 roku. Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz dodatkowe informacje na stronie: http://zubroffka.bok.bialystok.pl.

 

Informacja prasowa

15.09.2010