VAFA 2014 w Warszawie

22 maja odbędzie się w Warszawie Międzynarodowa konferencja Visual Art Film Animation. W dniach 23 – 28 maja zaplanowane są warsztaty techniczne. Wśród gości specjalnych pojawią się m.in. Max Howard i Mark Chavez.

Goście specjalni VAFA 2014

 • Max Howard – prowadził studio Disneya w Londynie, Paryżu, Orlando i Los Angeles. Współpracował przy takich produkcjach, jak: „Mała syrenka”, „Król lew”, „Piękna i Bestia”, czy „Aladyn”. Jako prezes Warner Bros Feature Animation nadzorował m.in. „Kosmiczny mecz”. W DreamWorks był producentem wykonawczym filmów „Spirit” oraz „Mustang z Dzikiej Doliny”. Dla uczestników konferencji Max Howard poprowadzi wykład o najnowszych trendach i popularności 3D z perspektywy twórczej i sukcesu komercyjnego.
 • Mark Chavez – członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmów Animowanych. Ma na swoim koncie filmy realizowane w studiach takich, jak: LaserMedia Los Angeles, Philips Interactive Media, Tokyo Broadcasting System Japan, Acclaim Entertainment New York, DreamWorks Feature Animation Glendale oraz Rhythm and Hues Studios Los Angeles. Jego innowacyjny animowany debiut reżyserski „Vengeance + Vengeance” otrzymał 12 nagród w międzynarodowych festiwalach i konkursach. Obecnie jest głównym badaczem w Centrum Innowacji Gier Wieloplatformowych – (MAGIC) najlepszego singapurskiego Uniwersytetu badawczego – Nanyang Technological University. Kieruje tam transmediowemu projektowi badawczemu „Game Design for Entertainment: a content development think tank”. Podczas konferencji wygłosi wykład „Projektowanie w grach i animacji: zawartość i kontekst”.
 • Maciej Benczarski – przedstawiciel Platige Image, gdzie zajmuje się symulacjami oraz tworzeniem nowych innowacyjnych rozwiązań stosowanych w pracy przy najbardziej skomplikowanych projektach. Pracuje przy fotorealistycznych projektach jak cinematiki do serii gier Wiedźmin. Jest także twórcą efektów specjalnych w filmach pełnometrażowych, w tym w „Kołysance” Juliusza Machulskiego oraz „Baby są jakieś inne” Marka Koterskiego. W trakcie swojej prelekcji przedstawi uczestnikom proces tworzenia ostatniego trailera do serii gier o Wiedźminie. Omówiony zostanie także proces produkcji od storyboardu poprzez wszystkie kolejne etapy, aż do uzyskania końcowego efektu.

Warsztaty techniczne

Po zakończeniu konferencji istnieje możliwość wzięcia udziału w warsztatach technicznych. Każdy uczestnik konferencji może się zapisać na maksymalnie dwa tematy z 8 dostępnych. Liczy się kolejność zgłoszeń. Tematy warsztatów podane są poniżej:

 • Toon Boom Animate w praktyce
 • After Effects bez tajemnic
 • Cinema 4D i co dalej
 • 3DS MAX – różne oblicza 
 • Zbrush – to jest to
 • Komiks w świecie animacji
 • Rysunek a animacja
 • Animacja – dobra i zła

Zapisy na konferencję i warsztaty

Koszt udziału w konferencji wynosi 190 zł lub 150 zł w przypadku klientów IT Media oraz studentów (do kwot należy doliczyć 23% VAT). Zgłoszenia należy wypełniać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.vafa.pl

O konferencji

Celem VAFA jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń i kontaktów, która ułatwi nawiązywanie przez animatorów współpracy międzynarodowej. Konferencja została zorganizowana w odpowiedzi na zeszłoroczny sukces pilotażowej edycji, podczas której organizatorzy podjęli się tematu animacji 2D w praktyce.

 

Więcej informacji o VAFA 2014 tu: www.vafa.pl

 

Na podstawie materiałów organizatora

28.04.2014