VIFF - polskie filmy w programie

„BODY/CIAŁO” i „Czarodziejska góra” znalazły się w programie 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Vancouver. Oba filmy były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kolejny zagraniczny festiwal z polskimi filmami w programie

„BODY/CIAŁO” Małgorzaty Szumowskiej oraz „Czarodziejska góra” Ancy Damian zostaną pokazane w sekcji Cinema of Our Time. Sekcja prezentuje wybór najlepszych filmów autorskich z całego świata, zwycięzców prestiżowych festiwali oraz nadchodzące, najbardziej wyczekiwane kinowe premiery.

„BODY/CIAŁO”

Fot. Nowhere

Za ten film w lutym Małgorzata Szumowska otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Producentem filmu jest firma Nowhere, koproducentami Kino Świat, D35 i Mazowiecki Fundusz Filmowy. W najbliższym czasie film pokazywany będzie również m.in. na 40. MFF w Toronto (10-20 września), 20. MFF w Busan (1-10 października) oraz 59. BFI London Film Festival (7-18 października).

„Czarodziejska góra”

Fot. materiały prasowe

W lipcu „Czarodziejska góra” w reżyserii Ancy Damian otrzymała Wyróżnienie Specjalne Jury Konkursu Głównego podczas 50. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Film powstał w polsko-francusko-rumuńskiej koprodukcji. Producentem filmu jest firma Aparte Films, koproducentami Filmograf, SMF Arizona Productions, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission. W najbliższym czasie będzie pokazywany m.in. na 63. MFF w San Sebastian (18-26 września). Obecnie film jest prezentowany na 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Fantoche w Baden (1-6 września).

MFF w Vancouver

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Vancouver jest jedną z największych imprez filmowych w Ameryce Północnej. Co roku ściąga do Vancouver dziesiątki tysięcy widzów z całego świata. W tegorocznym programie wydarzenia znalazło się ponad 350 filmów z 70 krajów.

34. Międzynarodowy Festiwalu Filmowego w Vancouver odbędzie się w dniach 24 września – 9 października 2015.

Więcej informacji o festiwalu w Vancouver dostępnych jest na stronie: www.viff.org.

04.09.2015