VII Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy

W dniach 29-30 kwietnia 2014 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się VII Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy.

Kontakt z muzyką filmową Krzysztofa Komedy

Festiwal jest okazją do kontaktu z twórczością Krzysztofa Komedy. To najsłynniejszy polski kompozytor muzyki jazzowej i filmowej, którego utwory zyskały światowy rozgłos. Pianista, jeden z najwybitniejszych reprezentantów polskiej szkoły jazzu. W ciągu zaledwie jedenastu lat stworzył muzykę do ponad 61 filmów polskich i zagranicznych. Wywarł wielki wpływ na nowoczesną polską i europejska muzykę.

Polscy i zagraniczni artyści

Festiwal jest miejscem spotkań polskich i europejskich artystów z różnych dyscyplin zainspirowanych jego twórczością. W tym roku w muzeum POLIN zagrają: Radio String Quartet Vienna, Adam Bałdych & Marcin Wasilewski Trio oraz Andrzej Olejniczak.

W poprzednich edycjach festiwalu wystąpili m.in.: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Jerzy Milian, Leszek Możdżer, Bobo Stenson, Andrzej Jagodziński, Kattorna, Atom String Quartet, Motion Trio, Ketil Bjørnstad, Tore Brunborg, Piotr Baron, Paweł Kaczmarczyk.

Wystawa plakatów

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa plakatów „Komeda-Polański” ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi – kolekcja wielkoformatowych plakatów z całego świata do filmów Romana Polańskiego z muzyką Komedy.

Więcej informacji na stronach: www.polin.plwww.fmfkk.pl

28.04.2015